Kategória: Anyák és a szervezés

Óvodáztatási támogatás

Egy cikksorozatot szeretnék írni a gyermekeink után igénybe vehető kedvezményekkel kapcsolatban, mert úgy látom, sokakat érint a téma. Hiánypótló dolognak tartom, hiszen napi szinten nyílnak fórumok ugyanazzal a kérdéssel kapcsolatban, a válaszok pedig nem minden esetben fedik teljesen a valóságot.
A cikkemet magánemberként, gyakorló édesanyaként írom, de a cikk elküldése előtt bemutatom azt a városomban illetékes Szociális Iroda munkatársának, hiszen szeretnék minél pontosabb felvilágosítást adni e téren.


Nagyon sok tévhitet, nem pontos információt olvasok a gyermekeink után igénybe vehető támogatásokkal, juttatásokkal, kedvezményekkel kapcsolatban. Ezen kívül napi szinten szembesülök azzal, hogy az édesanyák nagy része szeret az interneten utánanézni ezeknek a dolgoknak is a hivatalos szervek felkeresése előtt vagy helyett.


Először az óvodáztatási támogatással kapcsolatos információkat szeretném megosztani.

Óvodáztatási támogatás azoknak a szülőknek járhat, akik
- gyerekeik után gyermekvédelmi kedvezményben részesülnek,
- 3 illetve 4 éves gyereküket beirtatták az óvodába,
- gondoskodnak a gyermekek rendszeres óvodába járásáról,
-a szülő maximum az iskola nyolcadik évfolyamát fejezhette be sikeresen.

A feltételek fennállása esetén első alkalommal 20000 Forint, ezt követően a második és további alkalmakkor az óvodai nevelési jogviszony fennállásáig 10000 Forint kerül kifizetésre június és december hónapokban.

A következő évi támogatás kifizetése előtt újra ellenőrizni kell a jogosultsági feltételeket, az óvodáknak május 8-ig meg kell küldeni az igazolásokat a gyermek rendszeres óvodába járásáról, illetve az óvodai beíratás tényéről. Azokban az esetekben, ahol a szükséges feltételek továbbra is fennállnak, június első napjaiban kifizetésre kerül az aktuális összeg, amennyiben a feltételekben módosulás történt, intézkednek a megszüntetésről.

Ügyintézéskor az Önkormányzat Szociális Csoportját kell felkeresni. Érdemes elvinni magunkkal a gyermekvédelmi kedvezményről szóló határozatot, akkor is, ha azt ép abban az irodában adták ki, és célszerű igazolást is vinnünk arról, hogy beírattuk a gyereket az óvodába. Helyi sajátosság, hogy kérnek-e valamilyen igazolást az iskolázottsággal kapcsolatban, hivatalosan elég, ha a szülők egy nyomtatványon nyilatkoznak erről, de érdemes lehet elvinni a nyolcadik osztályos bizonyítványt.

1991 után született szülők esetében a tankötelezettségi kor már 18 évre emelkedett, így nálunk már feltételezhető hogy 8. osztálynál több évfolyamot fejeztek be sikeresen.
(A cikket beküldte: zakajeo)



Mi legyen a GYED után?
Jóval a Gyed lejárta előtt érdemes elgondolkozni azon, hogy visszamenjünk dolgozni, vagy maradjunk otthon a gyermek 3 éves koráig. Azért is kell még a Gyed ideje alatt számba venni a lehetőségeket, mert a legtöbb bölcsődébe 1-1,5 évvel korábban kell jelentkezni,... »
Hogyhogy anya lettem?!
Szeretném megosztani az érdeklődőkkel az életemet megváltoztató esemény-sorozatot, a lehetetlen megvalósulását, a terhesség élményét, a szülés szó szerint fájdalmasan szép folyamatát és a saját újjászületésemet. »




Minden jog fenntartva © 2024, www.anyalettem.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Kapcsolat: info (kukac) anyalettem.hu | WebMinute Kft.